DOULA Emilia Jaworska Białystok

CIĄŻA
Doula tworzy bezpieczne otoczenie, w którym kobieta może otworzyć się i zaufać. Chroni wspomnienia mamy.
PORÓD
Doula wsłuchuje się i podąża za mamą – aż ta rozłoży skrzydła i sama wzleci.
POŁÓG
Doula wspiera mamę w początkach macierzyństwa.
Zawsze tam, gdzie jest potrzebna.

Archiwum kategorii:

Międzynarodowy Tydzień Douli w Białymstoku!

Międzynarodowy Tydzień Douli w Białymstoku!

W dniach 22-28 marca 2014 roku doule na całym świecie z okazji swego święta przygotowują specjalne warsztaty, pokazy czy konsultacje dla kobiet w okresie okołoporodowym. W tym roku po raz pierwszy także w Białymstoku przygotowałyśmy pożywne menu. Oto one.

Tydzień Douli Białystok

22-23 marca 2014 roku – Warsztat Birth Into Being, Centrum Rozwoju AJNA, ul. Waryńskiego 4 lok. 7

Sposób, w jaki przychodzimy na świat i cały okres okołoporodowy istotnie wpływa na wszystkie sfery naszego życia i jakość jego doświadczania. Warsztat Birth Into Being pomaga uzdrowić traumę narodzeniową, dostrzec i przetransformować ograniczające przekonania, które oprócz podświadomości, zapisane są również w ciele.

Warsztaty Birth Into Being są otwarte dla kobiet i mężczyzn, rodziców, kobiet w ciąży. To również bardzo holistyczny sposób przygotowania się do pięknego porodu i rodzicielstwa. Uczestnicy mają okazję do nawiązania bardzo solidnego, świadomego i potężnego połączenia z energiami narodzin/rodzenia. Ma to potem przełożenie w zdolności kobiety do rodzenia, tak, jak zaplanowała natura, wolnego od strachu i powikłań. W warsztacie mogą uczestniczyć pary.

Więcej informacji poniżej w następnym wpisie Aktualności, na stronie prowadzącej: www.birthintobeing.com.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku.

birth-into-being-naglowek-facebook

24 marca 2014 roku godz. 17.00 – Konsultacje z doulą, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1

Doula to wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Porozmawiaj z nią, może Cię zaskoczyć.
Spotkanie otwarte i bezpłatne. Obowiązują zapisy!

25 marca 2014 roku godz. 17.00 – Warsztat „Czwarty trymestr”, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1

Kiedy na świat ma przyjść dziecko, rodzice z niecierpliwością wyczekują momentu spotkania z nim. Z drugiej strony noworodek ma w sobie tęsknotę za przytulnym mieszkankiem, które właśnie opuścił. Dzieje się tak dlatego, że dziecko rodzi się bardzo niedojrzałe i nieprzygotowane do wejścia w nowe środowisko. Przez pierwsze trzy miesiące potrzebuje jeszcze kontynuacji warunków, które panowały w łonie, aby powoli oswoić się z ogromem nowych bodźców.
Jak przyjąć maluszka na świat tak, aby nie przeżywał szoku zmiany? Jak uniknąć tzw kolki niemowlęcej? Jak przy tym zachować zdrowie ciała i umysłu? Trochę teorii i dużo praktycznych rad i trików jak przetrwać czwarty trymestr z szacunkiem dla siebie i dziecka.
Prowadząca: Ania Sawoń. Spotkanie otwarte i bezpłatne. Obowiązują zapisy!

26 marca 2014 roku godz. 17.00 – Warsztat „Porodowe spa”, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1

„Poród to eksplozja kobiecości” Jeanette Kalyta.
Z czym kojarzy Ci się poród?
Z czym kojarzy Ci się kobiecość?
Z czym kojarzy Ci się spa?
W trakcie warsztatu postaramy się odnaleźć styczne tych trzech obszarów i odkryć mało znane oblicze porodu.
Poćwiczymy pozycje, porozmawiamy o zmysłach, hormonach, tworzeniu przyjaznej przestrzeni, masażach i innych przyjemnościach, a wszystko to w kontekście porodu. Może być gorąco!
Prowadząca: Emilka Jaworska. Spotkanie otwarte i bezpłatne. Obowiązują zapisy!

27 marca 2014 roku godz. 16.30 – Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy” UWAGA! Zmiana miejsca i godziny: godz. 16.30, CAMERA CAFE (dawna Sala Kameralna Kina Pokój) ul. Lipowa 14 lok. 11.

„Narodziny jakie znamy” to film głęboko transformujący, docierający wprost do serca prostotą, pięknem i naturalnością przekazu. Intuicyjna mądrość każdego słowa każe pochylić się nad nim i uznać go za najważniejszą, obowiązkową wręcz pomoc do przygotowania do porodu. Dla każdej kobiety. Dla każdego człowieka.

Film kształtuje zupełnie inny obraz porodu – narodzin, jakie tak naprawdę znamy wewnątrz siebie. Kobiety ukazane przez Elenę, doświadczają porodu świadomie bezpiecznie i spokojnie, choć widzimy jak silne to osoby i jak głęboko odczuwają cały proces. Zaś dzieci… rodzą się w niezmiernie łagodny, delikatny sposób.

Film skłania do refleksji czym jest poród, w jakich okolicznościach rodzi się nowe życie. Jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby rodzin, które pragną powrotu do naturalnego porodu, opartego na mądrości naszych ciał.

Obraz ukazuje 11 porodów w zgodzie z naturą, w pełni swojej mocy, pięknie i z godnością, w tym porody domowe oraz w wodzie.
Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich, którzy pragną dokonać prawdziwie świadomych wyborów dotyczących narodzin. To początek procesu uzdrawiania także dla tych, których własny poród lub poród ich dzieci nie przebiegł w łagodny sposób.
Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku. Moja recenzja: Narodziny jakie znamy.
Spotkanie otwarte. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie i wynikającą z tego konieczność zmiany sali, odpłatność 2-3 zł/os. Obowiązują zapisy!

28 marca 2014 roku godz. 17.00 – Krąg Opowieści Porodowych, Centrum Rozwoju AJNA, ul. Lipowej 47/1 lok. 6.

Krąg Opowieści Porodowych

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.
Projekt Krąg Opowieści Porodowych ma na celu ukazać pozytywne oblicze porodu. Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Nieważne, czy rodziłyście w domu czy w szpitalu.
Nieważne, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie.
Przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi.
Zapraszamy kobiety, które mają za sobą doświadczenie porodu pięknego, głębokiego, jak i trudnego. W każdym porodzie poszukamy miejsca mocy i piękna, dobrego, wzmacniającego aspektu. Pomóżcie nam Odczarować Poród!

W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na podzielenie się swoimi historiami porodowymi. Przyjdźcie i otwórzcie się na siebie i na swoje opowieści.

ORGANIZATORKI ogólnopolskiego projektu Krąg Opowieści Porodowych:

Gaja – Szkoła Rodzenia w Poznaniu www.gaja-szkolarodzenia.pl
Vivat Poród – portal kreujący pozytywny wizerunek porodu www.vivatporod.pl
Stowarzyszenie Doula w Polsce www.doula.org.pl

MATRONATY:

Fundacja Rodzić po Ludzku www.rodzicpoludzku.pl
Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni www.dobrzeurodzeni.pl
Wydawnictwo Mamania www.mamania.pl
Portal Dzieci Są Ważne www.dziecisawazne.pl

Mam przyjemność poprowadzić białostocki Krąg Opowieści Porodowych. Jestem doulą, Instruktorką szkoły rodzenia i jako prowadząca portal poświęcony porodom naturalnym Vivat Poród, współorganizatorką tego ogólnopolskiego projektu. Fascynuje mnie poród naturalny, działam na rzecz świadomych narodzin, z radością towarzysząc kobietom w okresie okołoporodowym.

Proszę przynieście ze sobą przedmiot, który kojarzy się Wam z porodem albo symbolizuje go. Mogą to być: pamiątki, wiersze, malunki, pamiętniki, chusty, zdjęcia. Można też przynieść mały poczęstunek i świece.
Spotkajmy się szanując każdą opowieść, jako źródło mocy, akcentując to, co wzmacnia, łączy, tworząc pozytywny obraz narodzin dla siebie, dla przyszłych dzieci, dla świata!

Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny. Z uwagi na sprawy organizacyjne obowiązują wcześniejsze zapisy. Proszę o informację z potwierdzeniem przybycia na mail: kontakt@doulabialystok.pl Wydarzenie na Facebooku.

Zapraszamy serdecznie na wszystkie wydarzenia Międzynarodowego Tygodnia Douli:

Emilia Jaworska – doula, Instruktorka szkoły rodzenia, pomysłodawczyni i prowadząca portal poświęcony porodom naturalnym Vivat Poród, współorganizatorka ogólnopolskiego projektu Krąg Opowieści Porodowych. Fascynatka porodów naturalnych oraz wszelkich naturalnych procesów i rozwiązań, towarzyszka kobiet w okresie okołoporodowym, działaczka na rzecz świadomych narodzin. Mama Janki zachwycona macierzyństwem, w praktyce stosująca rodzicielstwo bliskości, kultywująca miłość do ludzi, przyrody, Podlasia, Ziemi… Wciąż w drodze do wewnętrznej prawdy, w poszukiwaniu samej siebie, w dążeniu do rozwoju. www.doulabialystok.pl, Vivat Poród, Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

Anna Sawoń – doula, żona i matka dwójki dzieci, pasjonująca się wszystkim co z dziećmi związane, a więc ciążą, porodem, karmieniem piersią, chustonoszeniem i rodzicielstwem bliskości. Prowadzi stronę internetową z pozytywnymi historiami porodowymi  www.pieknyporod.pl

Zgłoszenia i zapisy: kontakt@doulabialystok.pl i kontakt@pieknyporod.pl

World Doula Week

Funkcja komentowania jest aktualnie niedostępna.